GN 2/2019 Archiwum

Ogromny pożar w Młodzieszynie

Ponad 200 strażaków z 70 zastępów straży gasiło ogromny pożar, który wybuchł w Młodzieszynie w zakładzie produkującym rozpuszczalniki, kleje i farby firmy Voke.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin. Pożar był bardzo rozległy. Świadkowie słyszeli wybuchy i strzelające w niebo potężne słupy dymu. Na szczęście w pożarze nikt nie został poszkodowany.  Kilkunastu pracowników ewakuowano jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Ogień opanował powierzchnię około 5 tys. mkw. Pożar nie wyszedł poza teren zakładów. Spłonęły całkowicie hale produkcyjne, parterowe. Udało się uratować budynek biurowy oraz pobliskie budynki produkcyjne.

W akcji brał udział specjalistyczny samochód ratownictwa chemicznego ze stolicy, który na bieżąco monitorował poziom skażenia powietrza substancjami toksycznymi. Poza terenem zakładów wskaźniki są bezpieczne dla mieszkańców.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy