Nowy numer 3/2021 Archiwum

Blichowska galeria

W ciągu kilkudziesięciu lat istnienia szkoła na łowickim Blichu może poszczycić się wieloma znakomitymi absolwentami.

W zeszłym roku placówka świętowała swoje 90-lecie. Obecna jej nazwa to Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego.

Od samego początku głównym kierunkiem kształcenia było rolnictwo. Z czasem dochodziły nowe specjalizacje. Nie każdy z absolwentów zdecydował się na pracę w gospodarstwie rolnym. Wśród tych, którzy ukończyli szkołę na Blichu, są wójtowie, policjanci, strażacy, dziennikarze, artyści, funkcjonariusze służby więziennej, duchowni, bankowcy, nauczyciele, pracownicy kancelarii prawniczych, urzędnicy samorządowi oraz studenci różnych wyższych uczelni.

Dyrektor placówki Maria Laska zachęca wszystkich, którzy ukończyli szkołę blichowską, o przysyłanie zdjęć wraz z krótką informacją na swój temat na adres: absolwent@zsp2lowicz.pl. Konkretnie chodzi o  kierunek, jaki dany absolwent ukończył oraz lata nauki w szkole. Dodatkowo - czym się obecnie zajmuje, co najbardziej wspomina z czasów szkolnych, czego go szkoła nauczyła i w jakim stopniu zdobyta wiedza przydaje mu się w życiu itp.

Są już pierwsze zgłoszenia. Wszystkie są publikowane w specjalnej zakładce na stronie internetowej placówki. Utworzyła się już pokaźna galeria. Jednymi z pierwszych osób, które odpowiedziały na prośbę dyrektor szkoły, są gospodarze gmin w regionie: wójt Bolimowa Stanisław Linart, wójt Domaniewic Paweł Kwiatkowski, wójt Chąśna Dariusz Reczulski i wójt Kiernozi Beata Miazek. Tak się składa, że szkołę na Blichu ukończyły również trzy pracownice Urzędu Gminy w Kiernozi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama