Nowy numer 25/2018 Archiwum

Łatwo nie było

– Ważniejsze jest nie miejsce, które zajmiecie, ale to, na ile to słowo Boże przemieni wasze serca – mówił ks. Andrzej Sałkowski.

W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbył się etap diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Zanim uczestnicy przystąpili do pisania testu, modlili się ze swoimi opiekunami w kaplicy seminaryjnej. Po nabożeństwie słowa, które prowadził ks. Sałkowski, nadszedł czas weryfikacji wiedzy na temat wybranych ksiąg biblijnych.

Jednolity arkusz

Zakres merytoryczny tegorocznego konkursu stanowią Pieśń nad Pieśniami, Ewangelia wg św. Mateusza oraz List do Efezjan wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami i słownikiem. W etapie szkolnym wzięli udział uczniowie z ponad 30 szkół ponadgimnazjalnych z diecezji łowickiej.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma