Nowy numer 21/2024 Archiwum

W pochodzie i na pikniku

Ulicami Rawy Mazowieckiej i Skierniewic przeszły Marsze dla Życia i Rodziny.

W niedzielę 15 maja w ponad 140 miejscowościach w Polsce odbyły się manifestacje pro life w postaci Marszów dla Życia i Rodziny pod hasłem: "Każde życie jest bezcenne". Wzięli w nich udział mieszkańcy Rawy Mazowieckiej i Skierniewic.

IV Marsz dla Życia i Rodziny w Rawie Mazowieckiej rozpoczął się on od Mszy św. w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, którą celebrowali dziekan rawski ks. Bogumił Karp oraz ks. Jan Dobrodziej.

 - Rodzina i życie są największymi darami, jakie człowiek otrzymuje od Boga. Powinniśmy za nie dziękować i pamiętać o nich w modlitwie. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie udział w dzisiejszym marszu - mówił ks. Karp w homilii.

Po Eucharystii radosny pochód przeszedł ulicami: Krakowską, Niepodległości oraz Kościuszki i zakończył się w parku miejskim. Wzięły w nim udział w większości rodziny z dziećmi, a wśród nich burmistrz miasta Dariusz Misztal z żoną i córeczką. Szli też kapłani, siostry oraz Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej. Uczestnicy nieśli kolorowe balony, kwiaty oraz banery z hasłami promującymi wartości rodzinne.

Marsz zakończył się piknikiem Bernardynki Rawskie zorganizowanym przez Skautów Europy. Atrakcją był spływ rzeką Rawką w kanu. Poza tym odbyły się zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych.

W Skierniewicach marsz odbył się po raz piąty. Tradycyjnie rozpoczął się Eucharystią sprawowaną w kościele parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Proboszcz ks. Grzegorz Gołąb od początku popiera tę inicjatywę. Po Mszy św. wierni przeszli pod scenę Centrum Kultury i Sztuki, gdzie odbył się występ scholi dziecięcej.

Tu też w organizację marszu włączyli się Skauci Europy. Na uczestników czekała grochówka. Fundacja "Chodźmy Razem" przygotowała dla najmłodszych popcorn, watę cukrową oraz drobne upominki.

Skierniewicki marsz jest najstarszym w diecezji łowickiej. Tę inicjatywę podchwyciły inne miasta w diecezji. W najbliższą niedzielę 22 maja po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w Głownie. Natomiast 29 maja w pochodzie popierającym wartość rodziny i życia od poczęcia do naturalnej śmierci wyjdą mieszkańcy Łowicza.

W sobotę 14 maja odbył się Marsz dla Życia i Rodziny w Kutnie. Relacja TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy