Nowy numer 47/2020 Archiwum

Na deser kremówki

W najbliższy piątek odbędzie się X Koncert Papieski w Kozłowie Biskupim. Jubileuszowej edycji towarzyszyć będą wystawy poświęcone polskiemu papieżowi.

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim zaprasza na X Koncert Papieski. Doroczne wydarzenie odbędzie się 20 maja w parafialnej świątyni. Początek o 19.30. Organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji, dlatego koncert będzie transmitowany również na zewnątrz kościoła.

Zanim rozpoczną się występy, od 16.00 prezentowane będą obrazy Zbigniewa Sykurskiego, który specjalizuje się w portretach św. Jana Pawła II, oraz wystawa kolekcji pamiątek związanych z polskim papieżem. Swoje zbiory udostępni Stanisław Duński.

Jako pierwsza swoje wokalne umiejętności zaprezentuje schola parafialna. To już piąte pokolenie młodych, ambitnych ludzi z parafii w Kozłowie Biskupim, którzy swym śpiewem urozmaicają niedzielne Msze św. Po młodych wokalistach wystąpią Grzegorz Kloc i Sylwia Piotrowska.

G. Kloc to wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny i działacz społeczny. Ma na koncie trzy solowe albumy - "Na skrzydłach miłości", "Powrót Łazarza" i "Idę po wodzie" oraz setki zagranych koncertów w Polsce i za granicą. Współpracował z największymi artystami sceny muzycznej w Polsce m.in: Natalią Kukulską, Natalią i Eleonorą Niemen, Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Beatą Bednarz, Anita Lipnicką czy zespołami Daab, De Mono. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków chrześcijańskich w kraju, artystą śpiewającym piosenki zaangażowane, z przesłaniem.

S. Piotrowska jest wokalistką zespołu Gospel Rain. Z wyróżnieniem ukończyła studia na kierunku jazz i muzyka estradowa w klasie wokalnej oraz studia pedagogiczne o specjalności szkolnej i opiekuńczej. Brała udział w licznych koncertach i wydarzeniach artystycznych m.in. serii koncertów poświęconych pamięci Czesława Niemena "Jednego serca". Podczas studiów koncertowała jako solistka w Big Band UMCS. Wraz z zespołem supportowała takie gwiazdy jak Perfekt, Patrycja Markowska, In-Grid, T.Love, Bajm.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali pamiątkowe pocztówki, medale i płyty DVD z poprzednich koncertów. Na zakończenie częstować będą pysznymi kremówkami.

Na deser kremówki  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama