Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śmierć kapłana

W sobotę, 14 maja, po ciężkiej chorobie w wieku 76 lat zmarł ks. kanonik Bolesław Stokłosa.

Urodzony w 1949 roku w Trzebicy Małej, święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 1967 roku z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Podczas 49 lat kapłaństwa był wikariuszem w parafii św. Józefa robotnika w Sochaczewie, Kiernozi i parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Ksiądz Stokłosa był także proboszczem i budowniczym kościoła w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach, a później wieloletnim proboszczem w Zdunach.

Po przejściu na emeryturę przebywał w parafii jako rezydent. Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył bp senior Józef Zawitkowski, została odprawiona w czwartek, 19 maja, w kościele parafialnym pw. św. Jakuba w Zdunach.

W ostatniej drodze kapłanowi towarzyszyła rzesza kapłanów (z trzech diecezji) oraz wiernych. Po Mszy św. ciało zmarłego księdza zostało złożone na miejscowym cmentarzu w alei kapłańskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma