Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czas ucieka, pora podjąć decyzję

Od spotkania z papieżem Franciszkiem dzielą nas już niespełna dwa miesiące. Czy zarezerwowałeś już sobie miejscówkę w "Miasteczku Łowickim"?

Czas szybko płynie. Już niebawem do naszej diecezji przybędą goście z Włoch i Ukrainy, by wspólnie przeżyć Dni w Diecezji, po których wszyscy udamy się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Wiele projektów weszło już w ostatnią fazę przygotowań. Z każdym dniem odpowiedzialni za Dni w Diecezji i za "Miasteczko Łowickie" sypiają coraz krócej. Powodem bezsenności jest nie tylko nawał pracy, ale przede wszystkim radość, przejęcie i oczekiwanie. Mimo zmęczenia, nikt nie ustaje. Na różne sposoby trwa promocja tych wydarzeń. Wolontariuszom nie brakuje pomysłów. O ŚDM mogą mówić dosłownie wszędzie i bez przerwy: w szkole, kościele, na ulicach, koncertach, „fruwając”, biegając, spacerując, wędrując, pływając i skacząc. Ich radość z dnia na dzień ogarnia coraz większą grupę osób. Dwoją się i troją, by dotrzeć do wszystkich wahających się, niezdecydowanych, przestraszonych, targanych uczuciami ambiwalentnymi. Podczas spotkań przekonują, zachęcają i świadczą.

- Nie mogę się doczekać finału przygotowań do ŚDM - mówi Justyna Kośka. - Wolontariuszem jestem od samego początku. ŚDM są dla mnie wielką wspólnotą. Widzę już owoce przygotowań. Czuję, że będzie to czas łaski i radości. Fakt, że wszyscy będziemy razem, jest dodatkowym atutem. To będzie najlepsze miejsce do modlitwy, zawiązywania przyjaźni - dodaje.

Do 20 czerwca trwają zapisy do "Miasteczka Łowickiego". Można powiedzieć, że będzie ono polowym hotelem wielogwiazdkowym, którego zazdroszczą nam już inni. Przypomnijmy. "Miasteczko Łowickie" to pole namiotowe oddalone o 2 km od Campus Misericordiae, miejsca wydarzeń centralnych ŚDM. Zlokalizowane na prywatnych posesjach w całości będzie ogrodzone. O bezpieczeństwo pielgrzymów zadba 8 ochroniarzy. Teren podzielono na 7 sektorów. Na miejscu będą także kaplica z Najświętszym Sakramentem, kuchnia, szpital polowy, olejowa kotłownia. W wyznaczonym miejscu staną: toalety, pisuary, umywalki, kabiny prysznicowe z ciepłą wodą, które każdego dnia będą czyszczone. Będzie też wóz bojowy straży pożarnej. W specjalnym miejscu będzie można doładować sprzęt elektroniczny. Rejestrować można się na stronie: www.sdmlowicz.pl.

W najbliższym czasie o swoim wzroście, formacji i motywach wyjazdu do Krakowa opowiedzą nam wolontariusze. Nie tylko z Polski. Zrobią to, oczywiście, na naszej stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama