Nowy numer 3/2021 Archiwum

Laury od proboszcza i burmistrza

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Łowiczu odbył się konkurs upamiętniający 1050. rocznicę chrztu Polski.

Do udziału w Szkolnym Konkursie Jubileuszowym zaproszeni zostali uczniowie wszystkich oddziałów. Z zaproszenia skorzystało 28 osób. Na początku czerwca przystąpiły do pierwszego etapu. Młodzież rozwiązywała test. W oparciu o "Katechizm Kościoła Katolickiego" uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat sakramentu chrztu. Podczas tego etapu wyłoniono 7 osób, które zakwalifikowały się do finału.

Również i tym razem przeprowadzono go w formie pisemnego testu. Zakres poszerzono o treści historyczne związane z chrztem Polski i początkami państwa polskiego, a także wydarzeń, w których odnajdujemy wyraźne odwołanie do Boga, wiary czy opieki Maryi nad narodem polskim. Zwyciężył Marek Molenda, uczeń kl. II, kształcącej w zawodzie technik informatyk. Kolejne miejsca zajęli: Piotr Kapusta, Cezary Stasiak, Karolina Trębska, Łukasz Godziszewski i Szymon Siejka.

Laureaci otrzymali nagrody podczas niedzielnej Mszy św. w bazylice katedralnej. Wręczali je fundatorzy - ks. Wiesława Skonieczny, proboszcz parafii katedralnej, oraz burmistrza Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. W Eucharystii uczestniczyli również pomysłodawcy i organizatorzy konkursu: Maria Laska, dyrektor blichowskiej palcówki, katecheci - Emila Adamowicz, ks. Sylwester Łajszczak, Piotr Sumiński i nauczyciel historii Grzegorz Chojnacki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama