Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stypendium dla Filipińczyków

Przy sochaczewskich kościołach stoją kontenery na makulaturę. Dochód ze zbiórki przeznaczony będzie dla młodzieży w biednych krajach.

Trwa ogólnopolska akcja "Makulatura na misje". W Sochaczewie koordynuje ją Maciej Małecki, poseł na Sejm RP. Zachęca do zrobienia porządków w szafkach, piwnicach czy garażach.

Do kontenerów ustawionych przy 4 miejscowych kościołach należy wrzucić stare gazety, niepotrzebne papiery i kartony. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury ufundowane zostanie stypendium, które trafi do biednej młodzieży.

Stypendium nosi imię dr Janiny Fetlińskiej, senator VI i VII kadencji, niezwykle zaangażowanej w pomoc potrzebującym, która w Senacie reprezentowała także ziemię sochaczewską. Zginęła w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

To kolejna odsłona sochaczewskiej zbiórki. Dotychczas w ramach stypendium systematyczną pomoc otrzymują młodzi ludzie z Filipin.

- Udział w akcji to podwójna korzyść. Za jednym zamachem porządkujemy nasze rzeczy i niesiemy pomóc potrzebującym. Nas nic to nie kosztuje, a dla potrzebujących oznacza realną pomoc - mówi Łukasz Gołębiowski, dyrektor biura posła Macieja Małeckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama