Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nowi proboszczowie

Ogłoszono zmiany personalne wśród księży diecezji łowickiej. Translokaty przewidziano na koniec sierpnia.

Kanclerz kurii łowickiej ks. Stanisław Plichta wręczył księżom dziekanom dekrety określające zmiany w parafiach. Część z nich wymusza wiek kapłanów.

5 księży odchodzi na emeryturę. Są to: ks. Jerzy Bors, proboszcz parafii w Jaktorowie, ks. Stanisław Łubian, proboszcz parafii w Rybnie, ks. Ryszard Staszewski, proboszcz parafii w Osmolinie, ks. Franciszek Urbaniak, proboszcz parafii w Lipcach Reymontowskich, i ks. Janusz Włodarczyk, proboszcz parafii w Kozłowie Biskupim.

Nowi proboszczowie pojawią się jeszcze w 8 parafiach. Zmieni się m.in. proboszcz parafii katedralnej. Ks. Wiesław Skonieczny, który pełni tę funkcję od 2000 r., obejmie urząd proboszcza parafii w Jaktorowie. Jego miejsce zajmie ks. Robert Kwatek, dotychczasowy proboszcz i dziekan w Białej Rawskiej. Ks. Kwatek obejmie również urząd dziekana dekanatu Łowicz katedra.

Nowym dziekanem i proboszczem w Białej Rawskiej został mianowany ks. Bogdan Zatorski, obecnie proboszcz w Kompinie. Funkcję dziekana w dekanacie Łowicz Święty Duch obejmie ks. Henryk Andrzejewski, od 7 lat proboszcz w Pszczonowie. Dziekanem dekanatu Sochaczew Matki Bożej Nieustającej Pomocy został ks. Mirosław Skrobisz, dotychczasowy wicedziekan.

Przeprowadzki księży do nowych miejsc posługi odbędą się pod koniec sierpnia. Zmiany personalne objęły również księży wikariuszy. Szczegóły do wglądu TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama