Nowy numer 44/2020 Archiwum

Z wizytą we Francji

Kutnowskie twórczynie uczestniczyły w obchodach 93. rocznicy przybycia Polaków do Nord-Pas de Calais.

Do Francji pojechały hafciarka Urszula Jędrzejczyk i malarka Nina Kunikowska. Obie panie należą do sekcji rękodzieła artystycznego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Skorzystały z zaproszenia Domu Polonii Francuskiej i Kongresu Polonii Francuskiej. W czerwcu wzięły udział w targach rzemieślniczych podczas Dni Kultury Polskiej, jednym z wielu  wydarzeń kulturalnych organizowanych w ramach uczczenia 93. rocznicy przybycia Polaków do Nord-Pas de Calais.

Polonia we Francji zajmuje drugie miejsce po Ameryce pod względem liczebności osób pochodzenia polskiego i liczy milion osób..

Twórczynie z Kutna wystawiały swoje prace w Galerii Handlowej Hipermarketu Auchan w Arras i Salonie Polskim w Tilloyes les Moflaines.

A oto list, jaki otrzymały Panie od Kongresu Polonii Francuskiej:

Drodzy Wystawcy, wykonawcy rękodzieła ludowego,
Kongres Polonii Francuskiej pragnie Wam serdecznie podziękować za udział w naszym polonijnym święcie Rynek en fete i w Salonie Rolnictwa Terres en Fete, za wasz dobry humor, życzliwość, cierpliwość. Chwile spędzone z Wami pozostaną na długo w naszej pamięci. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócili szczęśliwie do Polski i że spotkamy się ponownie w przyszłym roku. Sukces naszego święta zawdzięczamy również Wam. 

Pozdrawiamy
Dorota Zwerenz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama