Nowy numer 44/2020 Archiwum

Konna kadra narodowa rywalizuje

Najlepsi jeźdźcy polskiej kadry narodowej wystartowali w Walewicach w Krajowych Zawodach Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

Do startu w rywalizacjach zakwalifikowano 80 koni. Organizatorem Krajowych Zawodów WKKW jest KJ Gabon Walewice we współpracy ze Stadniną Koni Walewice i Otwartą Ligą Mazowsza WKKW. W Walewicach wystartowali zarówno młodzi, jak i najbardziej utytułowani zawodnicy kadry narodowej.

W sobotę jeźdźcy podjęli próbę ujeżdżenia i próbę skoków przez przeszkody. W niedzielę na zawodników, którzy przeszli do kolejnego etapu rywalizacji, czekać będzie próba terenowa, tzw. cross.

Na terenie kompleksu Walewice ustawiono łącznie 54 przeszkody, które w niedzielnym konkursie pokonywać będą uczestnicy zawodów WKKW w Walewicach. Zaplanowano 5 tras dla biegów w klasach mini LL, LL, L, P oraz CNC 1*, których długość wynosi od 1200 m do 2800 m. W zależności od klasy, poszczególne przejazdy będą trwały ok. 3-5 minut.

- Próby terenowe rozpoczną się w niedzielę o godz. 9. Jako pierwsi wystąpią zawodnicy w klasie mini LL. Najciekawsze galopowania w crossie będzie można obejrzeć w godz. 11-12, kiedy zobaczymy członków kadry narodowej WKKW - mówi Aleksandra Strońska, uczestniczka zawodów, reprezentująca klub jeździecki Gabon Walewice.

Start i meta crossu zlokalizowane będą przy hipodromie głównym. - Nowy tor crossowy jest bardzo dobrze przygotowany, specjalnie na zawody, które reaktywowaliśmy po 5 latach razem ze Stadniną Koni w Walewicach, należącą do Agencji Nieruchomości Rolnych - mówi Zbigniew Witczak, przedstawiciel organizatora zawodów.

Ceremonia wręczenia pucharów i nagród odbędzie się w niedzielę. Rozpocznie się po ok. 45 minutach od zakończenia ostatniego przejazdu w ramach próby crossowej.

Na miłośników zawodów, którzy odwiedzają Walewice, czeka także moc dodatkowych atrakcji. W niedzielę można zwiedzić pałac Marii Walewskiej z przewodnikiem oraz stadninę, w której hodowane są szlachetne konie rasy półkrwi angloarabskiej, a także skosztować kuchni w restauracji pałacowej. Podczas zawodów organizatorzy oferują również przejażdżki bryczką oraz wiele zabaw i atrakcji dla dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama