Nowy numer 42/2020 Archiwum

Rycerska niedziela

Po raz 48. odbyła się Niedziela Sannicka połączona z III Festynem Rycerskim "Na dworze księcia Siemowita VI".

Organizowana przez Urząd Gminy Sanniki i Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina 48. Niedziela Sannicka odbyła się 3 sierpnia. Najwięcej atrakcji czekało na najmłodszych. 3 lipca w parku pałacowym mieli okazję stać się prawdziwymi rycerzami. Do 11 zadań, które wyłaniały najmężniejszych, należało m.in. pokonanie smoka, upolowanie zwierzyny czy walka mieczem. Jednakże zanim śmiałkowie pokazali swoją odwagę, musieli zaprojektować własny herb i odśpiewać "Bogurodzicę".

- Udało nam się mianować najmłodszego rycerza. Został nim 3-letni Krzyś. Pokonał przeszkody i został Rycerzem Księcia Siemowita VI. Tytuł uzyskał od samego Księcia Mazowieckiego - relacjonował Daniel Sukniewicz.

Rozrywka czekała także dla dorosłych. Każdy chętny mógł wziąć udział w otwartym turnieju rycerskim czy spróbować szczęścia w loterii fantowej RZPiT "Sanniki". Jak zwykle, nie zabrakło także kiermaszu sztuki ludowej, kwiatów czy wyrobów z wikliny.

W parku rozbrzmiewała muzyka Chopina w wykonaniu Jekateriny i Stanisława Drzewieckich. Popołudniowy pobyt umilili gościom także muzycy Orkiestry Dętej OSP w Sannikach oraz występy grup z GOK - "Sannickich Nutek" czy Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Sanniki".

Więcej o sannickiej niedzieli w 29 numerze papierowego wydania "Gościa Łowickiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama