Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wrażliwość i sztuka drapieżna

Prace artystek ze Skierniewic - Reginy Kochanowskiej i Zenony Klepaczki - będzie można podziwiać w Pałacu Walewice.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 10 lipca. Rozpocznie się w pałacu w sali Białej o godz. 16. Swoje obrazy pokaże Regina Kochanowska, instruktor zająć artystycznych w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. Zobaczymy również dzieła Zenony Klepaczki, która tworzy rzeźby realistyczne i symboliczne.

– Obrazy Reginy Kochanowskiej, które zaprezentujemy, są pełne ekspresji i alegorii. Artystka z pewnością pokaże naszym gościom bogaty świat przeżyć wewnętrznych oraz swoją ogromną wrażliwość i miłość do sztuki. Zenona Klepaczka pochwali się z kolei swoimi rzeźbami, które nierzadko mają magiczny charakter – mówi Magdalena Szymańska-Topolska z Pałacu Walewice.

Obie artystki na co dzień mieszkają w Skierniewicach. Z. Klepaczka od ponad 30 lat związana jest z działalnością kulturalno-oświatową. Swoje prace wystawiała m.in. w domach kultury w Mszczonowie, Skierniewicach, Olecku, Czaplinku. R. Kochanowska z kolei swoje obrazy określa jako sztukę tajemniczą i drapieżną. Jej malarstwo nie jest realistyczne i stanowi wypadkową wyobraźni, wrażliwości, doświadczenia życiowego i talentu artystki.

Wystawę malarstwa i rzeźby będzie można oglądać bezpłatnie do 20 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma