GN 24/2018 Archiwum

Fajni ludzie

– Wpadliśmy na pomysł, by słowo Boże, które siejemy, łączyć też z czynem, konkretną pracą. Takie połączenie bardzo spodobało się młodzieży – mówi s. Alicja Świerczek, apostolinka.

W środę 6 lipca po raz kolejny dom sióstr wypełnił się młodzieżą. Wolontariusze w różnym wieku odpowiedzieli na apel s. Alicji i stawili się zwarci i gotowi do działania. Tym razem trzeba było przygotować coś na czuwanie, które odbędzie się w Skierniewicach w czasie Dni w Diecezji, a także słowo Boże na wystawę, którą siostry zabiorą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Wspólną pracę rozpoczęła Msza św. w intencji młodzieży, a zwłaszcza wolontariuszy, w kaplicy sióstr. Później młodzi odmówili także Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Kilkugodzinną pracę przerywano także na wspólny posiłek i odpoczynek na świeżym powietrzu.

– Chętnie tu przychodzimy, bo lubimy to miejsce i siostry. Gdy składamy kartki ze słowem Bożym, nieraz jakieś zdanie zapada nam w serce. Podczas pracy wiele też rozmawiamy i to jest super – mówi Natalia Kaczmarek. Chętnie do sióstr przychodzi także Mikołaj Michalak. – Prowadzi mnie tutaj chęć pomocy siostrom. Uważam, że prace charytatywne są bardzo rozwijające i potrzebne. A poza tym do sióstr zawsze przychodzą fajni ludzie – przyznaje Mikołaj.

Jak podkreślają siostry, wspólna praca to jeden ze sposobów uczenia młodzieży bezinteresowności i służby. W tym roku, poza działaniami w ramach przygotowań do ŚDM, młodzież angażowała się także w przygotowanie Diecezjalnego Dnia Kobiet i Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet. I, co ważne, zawsze praca paliła im się w rękach, a każde działanie okraszane było eksplozją radości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma