Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święto funkcjonariuszy

W Skierniewicach odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji.

W większości miast obchody miały uroczysty charakter. W wielu oficjalne uroczystości, podczas których oprócz podziękowań, kwiatów funkcjonariusze otrzymywali także odznaczenia i awanse, poprzedziła Msza św. Tak było choćby w Skierniewicach, gdzie odbyły się obchody Wojewódzkiego Święta Policji.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji policjantów i pracowników policji w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił  bp Józef Zawitkowski.  Następnie uczestnicy liturgii przemaszerowali na rynek, gdzie odbyły się uroczysta akademia, defilada pododdziałów oraz nadanie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach. Podczas akademii mundurowym wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse. Spotkanie zakończył pełen atrakcji „Piknik Niebieski”. Mieszkańcy mogli m.in. obejrzeć wystawę sprzętu służb mundurowych, pokazy koni służbowych czy antyterrorystów policyjnych. Wzięli  także udział w konkursach z nagrodami, wysłuchali koncertu orkiestry policyjnej oraz odwiedzili miasteczko ruchu drogowego.

– Cieszę się, że od kilku lat społeczeństwo ma zupełnie inne nastawienie do służby policjantów. To naprawdę trudny zawód. Strzec ludzi, czuwać nad ich bezpieczeństwem i mieć ciągle styczność z najgroźniejszymi osobami w społeczeństwie nie jest łatwo. Dlatego mam dla nich dużo szacunku. Od lat uczestniczę w Mszach św. w ich intencji. W końcu dbają też o moje bezpieczeństwo – mówi Alicja Gruda.

  Podczas uroczystej akademii mundurowym wręczone zostały odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse
Archiwum UM Skierniewice

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma