Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Starosta chwycił za kosę

W skansenie w Maurzycach po raz kolejny odbyły się Łowickie Żniwa.

Imprezę  rozpoczęła uroczysta  Msza św. w zabytkowym kościele na terenie skansenu, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial. Następnie wszyscy zebrani obserwowali obrzęd żniw w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Boczki Chełmońskie". Za kosę chwycili także m.in. starosta Krzysztof Figat, starosta łowicki, i Marcin Grzelak, komendant łowickiej policji.

Podczas imprezy swoje stoiska przygotowali twórcy ludowi oraz koła gospodyń wiejskich. Były też prezentacja regionalnych potraw oraz pokazy twórczości ludowej. W trakcie Łowickich Żniw odbył się także konkurs na najlepszy chłodnik. Na scenie uhonorowano jednostki OSP, które zabezpieczały imprezę, oraz wręczono Nagrodę im. Władysława Grabskiego. Otrzymała ją Anna Leszczyńska, właścicielka kancelarii podatkowej Aneks. Przyznano również nagrody "Zasłużony dla rolnictwa".

Gwiazdą  wieczoru był występujący po raz pierwszy w pełnym składzie na ziemi łowickiej Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego.

  Gwiazdą wieczoru był Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze"
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma