Nowy numer 44/2020 Archiwum

To już dziś!

Wybiła godzina "0" - dziś do diecezji łowickiej dotrą pielgrzymi z Włoch, Francji i Białorusi na ŚDM.

Na ten dzień wiele osób czekało wiele miesięcy, a nawet lat. Z różnych stron autokarami zmierzają do nas goście biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży. Zanim wszyscy udamy się do Krakowa, kilka dni wspólnie spędzimy w diecezji na modlitwie, dzieleniu się wiarą, wspólnej zabawie. Goście będą poznawać naszą wiarę, zabytki, tradycje i zwyczaje.

Podczas Dni w Diecezji w 14 dekanatach będziemy gościć w Skierniewicach 48 Francuzów (z bp. Georgesem Colombem), 46 Białorusinów w Puszczy Mariańskiej i 685 Włochów w 12 dekanatach. I tak, w rejonie łęczyckim przebywać będą 42 osoby, w kutnowskim - 100 osób, w łowickim - 93, w sochaczewskim - 102, w skierniewickim - 96, w żyrardowskim - 198 osób, a w rawskim - 136. Wśród Włochów, którzy przyjadą do diecezji, jest 3 biskupów - bp Renato Boccardo, bp Mario Ceccobelli i bp Paolo Giulietti.

Dni w Diecezji odbywać się będą w 7 rejonach: łowickim, rawskim, skierniewickim, kutnowskim, żyrardowskim, łęczyckim i sochaczewskim.

Podczas niepełnego tygodnia spędzonego w diecezji zaplanowano dni pielgrzymkowy, turystyczny, wspólnotowy i rodzinny. Goście odwiedzą (jutro, 21 lipca) jedno z 4 sanktuariów, a w następnych dniach poznają kulturę, zwyczaje oraz najpiękniejsze i charakterystyczne miejsca diecezji. Ważnym dniem będzie dzień wspólnotowy w Łowiczu. Rozpocznie go wspólne przejście przez Bramę Miłosierdzia, po którym na rynku zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, połączona z oddaniem hołdu Janowi Pawłowi II, inicjatorowi ŚDM. Potem będzie wspólne świętowanie i wielbienie Boga. W programie, poza modlitwą, skupieniem, zaplanowano także radosną zabawę. Będą mecze, koncerty, wieczory filmowe, spływy kajakowe, zwiedzania muzeów, zamków i skansenów. Ze względu na gości zaplanowano także różnego rodzaju pikniki i biesiady.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama