Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wielka radość

To, co trzy lata temu było odległe dziś się spełniło - do naszej diecezji przybyli Przyjaciele z Włoch, Francji i Białorusi!

W naszym rejonie już od południa mieszkańcy Żyrardowa i Międzyborowa z niecierpliwością oczekiwali na przybycie gości z Peruggi. W Żyrardowie eksplozja radości miała miejsce chwilę wcześniej niż w Międzyborowie, jednak wszędzie emocje były podobne. Ogromne szczęście, radość, nawet łzy wzruszenia na widok naszych braci i sióstr towarzyszyły nam podczas przyjęcia ich w naszych skromnych progach. Przywitani pieśnią, tańcem oraz chlebem i solą przez wolontariuszy naszego rejonu pielgrzymi nie kryli zaskoczenia, ale i ogromnej radości. Wszelkie obawy, które mogły im towarzyszyć, w tej chwili z pewnością zniknęły.

 

Podczas zapoznania z rodzinami uśmiech nie schodził z twarzy - reakcje Włochów jak i naszych Rodaków wskazywały na to jakby znali się od lat. Wszelkie bariery nie miały znaczenia. Cieszymy się, że nasi Goście poczuli się jak w domu i mamy nadzieję, że już spokojnie odpoczywają po dzisiejszych przeżyciach.  Przed nimi kolejny dzień pełen wrażeń.

 

Więcej zdjęć na: www.sdmlowicz.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma