Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
  • GN 33/2025
    GN 33/2025 Dokument:(9378299,Fiction niekoniecznie science)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → Pociąg do Kokotowa odjechał planowo

Pociąg do Kokotowa odjechał planowo przejdź do galerii

Pociąg specjalny wiezie młodzież do Miasteczka Łowickiego. Zgodnie z ustalonym wcześniej rozkładem jazdy.

Młodzież wchodzi do pociągu specjalnego na dworcu w Łowiczu  
Młodzież wchodzi do pociągu specjalnego na dworcu w Łowiczu
Marcin Kowalik /Foto Gość

Mobilizacja przed wyjazdem trwała od samego rana. Każdy z pielgrzymów udający się na Światowe Dni Młodzieży zobowiązany był stawić się na dworcu godzinę przed odjazdem. Najwcześniej młodzież z rejonu kutnowskiego i łęczyckiego. Skład złożony z 3 jednostek EN-57 wyruszył z Kutna o 10.31.

Tuż przed godz. 11 był już w Łowiczu. Dosiadła się do niego kolejna grupa. Tym razem z rejonów łowickiego i sochaczewskiego. Kolejnym przystankiem były Skierniewice. Tutaj na peronie na pociąg oczekiwała najliczniejsza grupa z rejonów skierniewickiego, rawskiego i żyrardowskiego.

Na opóźnienie nie można było sobie pozwolić. Dlatego pożegnanie z bliskimi było bardzo krótkie. W pociągu zasiadło kilkuset młodych pielgrzymów. Niektórzy decyzję o wyjeździe podjęli w ostatniej chwili. Choć termin zapisów minął w czerwcu, nikt nie robił przeszkód nowym osobom.

Z młodzieżą jadą opiekunowie - księża i siostry zakonne oraz dorośli świeccy. Wszyscy bez wyjątku mają bilet w formie opaski na ręce.

- Nie dla wszystkich starczyło miejsc siedzących. Część musiała stanąć w przejściu, ale nie wpłynęło to na pozytywną atmosferę podróży - mówi Jakub Borkowski, jeden z wolontariuszy.

W drodze niektórzy złapali krótką drzemkę, odsypiając zarwane noce podczas Dni w Diecezji spędzone z młodzieżą z zagranicy. Rozdawane były cukierki. Z plakatów rozwieszonych w przedziałach z napisem: "Polska czeka" spogląda na pielgrzymów papież Franciszek.

Po drodze pociąg zatrzymywał się w większych miejscowościach. Już minął Częstochowę. Przez megafony ogłaszane było, że jedzie młodzież na spotkanie z papieżem. Ludzie pozdrawiali pielgrzymów, machając rękami.

Koniec jazdy wyznaczono na niewielkiej stacji Kokotów pod Wieliczką. Przyjazd zaplanowano na 16.11. Każdy z pasażerów otrzymał w pociągu koszulki z łowickimi kogutami, godłem Polski i napisem "Promuje Łódzkie". Jednolicie ubrani udadzą się na pole namiotowe w Śledziejowicach, gdzie zlokalizowano Miasteczko Łowickie. Po rozlokowaniu przewidziano spotkanie integracyjne i Mszę św.

« ‹ 1 › »
Wyjazd młodzieży do Miasteczka Łowickiego

Foto Gość DODANE 25.07.2016

Wyjazd młodzieży do Miasteczka Łowickiego

​W poniedziałek 25 lipca na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie udała się zorganizowana grupa z diecezji łowickiej. Pociąg specjalny wyruszył przed południem z Kutna. Na dworcu w Łowiczu wsiedli do niego kolejni pielgrzymi, skąd udał się po kolejną grupę w Skierniewicach. Celem podróży była niewielka stacja Kokotów pod Wieliczką. Niedaleko od pola namiotowego zorganizowanego w Miasteczku Łowickim pod Śledziejowicami. Zdjęcia: Marcin Kowalik /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

|

GOSC.PL

publikacja 25.07.2016 15:14

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DIECEZJA ŁOWICKA
  • MLODZIEŻ
  • POCIĄG SPECJALNY
  • ŚDM
  • ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Polecane w subskrypcji

  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
    • Rozmowa Gościa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Przybylski dla GN: Rolą Kościoła jest scalić słowem Bożym popękanych ludzi
  • „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
    • Kościół
    • Adam Śliwa
    „Od krzyża do krzyża, od Bałtyku do Tatr”. Motocykliści pielgrzymują
  • Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
    • Zdrowie
    • Klaudia Katarzyńska
    Gdy szklanka jest zbyt ciężka…
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X