Nowy numer 48/2020 Archiwum

Preludium przed wielkim werdyktem

Sobotni poranek pielgrzymi w Miasteczku Łowickim rozpoczęli modlitwą, w której wiele uwagi poświęcono Matce Bożej.

Przez Jej wstawiennictwo młodzież zanosiła swoje prośby, odmawiając Litanię Loretańską. Później nastąpiło wielkie pakowanie i przygotowywanie się do wyjścia na pole celebry papieskiej w Brzegach.

Spakowani i gotowi pielgrzymi z diecezji łowickiej, którzy od poniedziałku przebywają na polu namiotowym w Śledziejowicach, uczestniczyli w Eucharystii pod przewodnictwem ks. Sylwestra Bernata, diecezjalnego wicekoordynatorata przygotowań do ŚDM.

Słowo Boże wygłosił ks. Bogdan Skóra, kapelan Zakładu Karnego w Łowiczu. Podczas homilii kaznodzieja przywołał słowa z encykliki Jana Pawła II Dives in misericordia, mówiące o tym, że naród, społeczeństwo, które depcze świętość, skazuje się na trudne doświadczenia i zło. Tak też jest z każdym człowiekiem. Depcząc wartości, zamyka się on w swoim więzieniu, bo ogranicza sobie pole widzenia.

- Nam też nieraz zdarza się odrzucać miłość Jezusa, a On ciągle pyta, czy Go kochamy. Dziękuję Ci, Panie, że to Ty zadałeś mi to pytanie o miłość - mówił ks. Skóra.

Ks. Sylwester Bernat   Ks. Sylwester Bernat
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Msza św. była wprowadzeniem do punktu centralnego, którym jest czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem, a później Msza św. z posłaniem. Podczas niedzielnej Eucharystii Ojciec Święty ogłosi miejsce kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Dało się odczuć, że na ten moment wielu czeka z niecierpliwością.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy modlili się za mieszkającą razem w miasteczku grupę Białorusinów, dzięki której pielgrzymi z diecezji łowickiej otrzymali lepszy sektor niż wyznaczony im pierwotnie.

Po Mszy św. 16 osób wywodzących się z różnych parafii przystąpiło do Rycerstwa Niepokalanej. Każda z osób otrzymała dyplom i medalik z Matką Bożą.

Po obiedzie nastąpił wielki wymarsz do Campus Misericordiae. Miejscem, w którym grupa będzie czuwać i modlić się z papieżem, jest sektor C12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama