Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Teraz jacht, potem kajak

Kamil Sobol już na pełnym morzu. Zbliża się do Kołobrzegu. Niebawem przesiądzie się do kajaka i wyruszy nim do Szwecji.

35-latek realizuje pierwszy etap wyprawy "Łowicki Pielgrzym. Kajakiem przez Bałtyk w 1050. rocznicę chrztu Polski". Po przybyciu do Sztokholmu przesiadł się do jachtu mieszkającego na stałe w Szwecji Piotra Hapanowicza.

Polski skipper nieodpłatnie zgodził się wypożyczyć swoją łódź i asekurować K. Sobola podczas jego zmagań z morzem  w kajaku.

Na jachcie jest też załoga - fotograf Piotr Kowalski, odpowiedzialny za sprawy medialne Krystian Cipiński, kucharz Daniel Ziółkowski, inżynier pokładowy Marcin Śliwiński i ratownik medyczny Piotr Malczyk.

Przybycie do Kołobrzegu planowane jest na sobotę 20 sierpnia. Po uzupełnieniu zapasów rozpocznie się główna część wyprawy.

K. Sobol w kajaku zamierza dotrzeć najpierw na duńską wyspę Bornholm, a później do położonego na południu Szwecji niewielkiego portu Simrishamn.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma