Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kajakiem przez Morze Bałtyckie

Łowiczanin Kamil Sobol płynie kajakiem do Szwecji. Ideą wyprawy jest uczczenie 1050. rocznicy chrztu Polski.

35-latek 10 lat temu opłynął samotnie kajakiem Półwysep Apeniński w hołdzie dla Jana Pawła II. Dziś rozpoczął kolejną wyprawę życia. Wyruszył o 3.30 z portu w Kołobrzegu. Celem jest przepłynięcie kajakiem Morza Bałtyckiego i dotarcie do niewielkiego portu Simrishamn na południu Szwecji. 

Do projektu "Łowicki Pielgrzym. Kajakiem przez Bałtyk w 1050. rocznicę chrztu Polski" zaprosił kilku swoich przyjaciół, którzy asekurują go, płynąc w niewielkiej odległości jachtem.

Po ok. 25 godzinach wiosłowania powinien dotrzeć do Nexø na duńskiej wyspie Bornholm. Po krótkim odpoczynku wyruszy w dalszą drogę do Szwecji.

Jak podkreślał w rozmowie z "Gościem Łowickim", ten projekt traktuje jako wyprawę narodową. - Ma posłużyć temu, żebyśmy byli dumni z chrztu Polski. To jest nasz rok. Powinniśmy tę rocznicę manifestować w różny sposób - mówi K. Sobol.

  Łowiczanin wyrusza z portu w Kołobrzegu
lowickipielgrzym.pl

Więcej o wyprawie i załodze jachtu TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma