Nowy numer 21/2024 Archiwum

400-letnie cegiełki

Na ciekawy pomysł zdobywania pieniędzy na remont kościoła wpadli rawscy parafianie.

W związku z trwającym remontem dachu nad kościołem i kolegium w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej parafianie wymyślili, żeby ze zdemontowanych belek mających prawie 400 lat przygotować cegiełki. Każda, pocięta na małe kawałki (krążki), opatrzona została specjalną tabliczką-certyfikatem potwierdzającym jej pochodzenie. Niektóre z przygotowanych cegiełek mają także wypalony krzyż.

Przygotowane drewniane belki na życzenie ofiarodawców mogą być cięte na różne kawałki, tak, aby mogły posłużyć np. jako element dekoracyjny kominka, pod efektowny żyrandol czy jako stojak. Bez względu na wielkość i kształt, każdy kawałek będzie opatrzony wspomnianym certyfikatem.

Zdobycie takiej pamiątki jest nie tylko okazją do posiadania w swoim domu 400-letniego przedmiotu, ale także szansą na czynne włączenie się w trwające prace. Uzyskane pieniądze w całości będą przeznaczone na remont dachu. Osoby (nie tylko parafianie) chcące kupić drewnianą cegiełkę proszone są o kontakt z księdzem proboszczem Bogumiłem Karpem. Liczba belek jest ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy