Nowy numer 43/2020 Archiwum

Inauguracja w roku zmian

Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba rozpoczęła uroczyście rok szkolny w Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach.

Razem z biskupem Eucharystię w kościele NSPJ na Widoku sprawowali dyrektor "Klasyka" ks. Piotr Karpiński i ks. Mariusz Makowski. O oprawę muzyczną tradycyjnie zadbał szkolny chór, prowadzony przez Mariannę Rzeszotarską.

– Wszystko wskazuje na to, że w takim kształcie szkoła będzie przeżywała rok szkolny po raz ostatni. Jak słyszymy, są zapowiedzi poważnych zmian, ale my w przyszłość patrzymy z wielką nadzieją, ponieważ naszym Panem jest Pan dziejów i Pan wszystkich przemian – mówił podczas inauguracji w "Klasyku" ks. Karpiński.

Biskup Dziuba w homilii, odnosząc się do słów psalmu: "Kto wstąpi na górę Pana, kto stanie w Jego świętym miejscu", zauważył, że społeczność szkoły wstąpiła na tę górę, stanęła na świętym miejscu. – Mimo naszych słabości, niedoskonałości, potrzebujemy tego szczególnego znaku, tego miejsca, aby otrzymać błogosławieństwo od Pana, aby kolejne pokolenia w szkole szukały oblicza Boga. To bowiem jest naszą tożsamością. To sprawia, że cieszymy się zaufaniem, to sprawia, że wydajemy tak piękne owoce. Dlatego ten dar stanięcia na świętym miejscu jest dobrym prognostykiem, jest dobrą zapowiedzią, fundamentem. My nie chcemy budować szkoły tylko na mądrości tego świata. My się od tej mądrości nie uchylamy, ale chcemy budować dobro, wiedzę, formację serc, czerpiąc z błogosławieństwa od Pana – mówił podczas Eucharystii bp Dziuba.

Ordynariusz zachęcał do zaufania Jezusowi. Porównał szkołę do łodzi, której - tak, jak w czytanej Ewangelii - przewodzi Piotr. Składając życzenia nauczycielom i uczniom, biskup ordynariusz życzył im, by owocem zewnętrznym było to, że szkoła będzie nadal "złota", na co trzeba zapracować przy pomocy Bożego błogosławieństwa.

Po Mszy św. nastąpiło spotkanie uczniów z nauczycielami. Rok szkolny w "Klasyku" rozpoczęło 485 uczniów. Od nowego roku nastąpiła zmiana na stanowisku wicedyrektora. Funkcję tę objęła mgr inż. Honorata Dębska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama