Nowy numer 3/2021 Archiwum

Start na świętym miejscu

– Jak słyszymy, są zapowiedzi poważnych zmian. My w przyszłość patrzymy z wielką nadzieją, ponieważ naszym Panem jest Pan dziejów i Pan wszystkich przemian – mówił ks. Piotr Karpiński.

W Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Andrzej F. Dziuba. Razem z biskupem Eucharystię sprawowali dyrektor „Klasyka” ks. Karpiński i ks. Mariusz Makowski. O oprawę muzyczną zadbał szkolny chór, prowadzony przez Mariannę Rzeszotarską. Biskup Dziuba w homilii, odnosząc się do słów psalmu: „Kto wstąpi na górę Pana, kto stanie w Jego świętym miejscu”, zauważył, że społeczność szkoły wstąpiła na tę górę, że stanęła na świętym miejscu.

– Mimo naszych słabości, niedoskonałości, potrzebujemy tego szczególnego znaku, tego miejsca, aby otrzymać błogosławieństwo od Pana, aby kolejne pokolenia w szkole szukały oblicza Boga. To bowiem jest naszą tożsamością. Dlatego ten dar stanięcia na świętym miejscu jest dobrym prognostykiem, jest dobrą zapowiedzią, fundamentem. My nie chcemy budować szkoły tylko na mądrości tego świata. My się od tej mądrości nie uchylamy, ale chcemy budować dobro, wiedzę, formację serc, czerpiąc z błogosławieństwa od Pana – mówił biskup Dziuba. Nauczycielom i uczniom życzył, by po roku pracy owocem zewnętrznym nadal był tytuł „złotej szkoły”.

Po Mszy św. nastąpiło spotkanie uczniów z nauczycielami. Nowy rok szkolny w „Klasyku” rozpoczęło 485 uczniów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama