Nowy numer 48/2020 Archiwum

"Klasyk" inspiruje

Zbliża się VI Tydzień Wychowania. Katolicka szkoła w Skierniewicach zachęca inne placówki do podjęcia troski o dobro młodzieży i dzieci.

W najbliższą niedzielę 11 września z inicjatywy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich rozpocznie się VI Tydzień Wychowania. Przebiegać będzie pod hasłem: "Miłosierni jak Ojciec". Jak co roku, w obchody włączy się Zespół Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach. Nauczyciele i uczniowie tej katolickiej placówki rozpoczną je od niedzielnej Mszy św. Codziennie od poniedziałku w auli szkolnej modlitwie towarzyszyć będą rozważania odnoszące się do fragmentów Nowego Testamentu i zagadnień Tygodnia Wychowania, który wpisuje się w trwający Rok Miłosierdzia.

Popularny "Klasyk" wyszedł z inicjatywą wspólnej modlitwy także do okolicznych szkół. W ramach Tygodnia Wychowania w poniedziałek 12 września w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.30 sprawowana będzie Msza św. dzieci, rodziców i wychowawców ze szkół podstawowych. Następnego dnia o 8.00, na Mszę św. zaproszeni są młodzież gimnazjalna i licealna z nauczycielami, wychowawcami i katechetami. Eucharystię sprawować będzie ks. Piotr Karpiński, dyrektor "Klasyka". W oprawę Mszy św. włączą się uczniowie szkoły, którą zarządza.

- Wychowanie to trudna sztuka, wiąże się z odpowiedzialnością za młodego człowieka i warto, żeby Kościół modlił się w tej intencji. Myślę, że inspiracja, jaką może wnieść w swoim środowisku podczas Tygodnia Wychowania katolicka szkoła, to właśnie wspólna modlitwa - mówi ks. Karpiński.

Niebawem w papierowym wydaniu "Gościa Łowickiego" rozmowa z ks. Karpińskim. W niej m.in. o tym, czy szkoła katolicka stawia większy nacisk na wychowanie czy nauczanie, o roli wychowawcy-mistrza w kształtowaniu młodego człowieka, a także o tym, czy nauczyciel może być łącznikiem między Bogiem a uczniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama