Najpierw Msza św. w intencji poległych bohaterów, potem piknik patriotyczny. W Kozłowie Szlacheckim 11 września odbyły się obchody 77. rocznicy bitwy nad Bzurą.
Doroczne wydarzenie zorganizowały parafia pw. św. Mikołaja w Kozłowie Szlacheckim i Urząd Gminy Nowa Sucha.
W Eucharystii wzięli udział parafianie i zaproszeni goście. Były poczty sztandarowe szkół z całej gminy. Grała orkiestra Clonovia kultywująca tradycje 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty, którego żołnierze walczyli i ginęli w bitwie nad Bzurą. Ich mogiły, a także żołnierzy innych pułków wchodzących w skład 26 Dywizji Piechoty, znajdują się w okolicy, w tym na parafialnym cmentarzu w Kozłowie Szlacheckim. W zbiorowym grobie pochowano 190 polskich żołnierzy.
Mszę św. sprawowali ks. Adam Bednarczyk, dziekan żyrardowski, i ks. Władysław Czaplicki, miejscowy proboszcz. Po Eucharystii odbył się przemarsz na pobliski cmentarz. Na czele szła kompania reprezentacyjna 37 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej. Przy grobie poległych odbył się Apel Pamięci. Żołnierze oddali salwę honorową. Delegacje złożyły kwiaty. W uroczystościach uczestniczyli m.in. wójt Nowej Suchej Maciej Mońka z żoną oraz Alfred Nowiński ze Społecznego Komitetu dla Upamiętnia Bitwy 26 DP w 1939 roku.
A. Nowiński przypomniał zebranym o innej mogile żołnierskiej położonej w Nowym Dębsku, kilka kilometrów od kościoła. Okoliczni mieszkańcy w miejscu pochówku 134 polskich żołnierzy już w 1940 r. wybudowali pomnik. W 1952 r. szczątki poległych ekshumowano i pochowano na cmentarzu wojskowym na Powązkach w Warszawie. Jeszcze wiele lat po wojnie młodzież przynosiła w to miejsce kwiaty, były odmawiane modlitwy, zapalano świeczki nie tylko z okazji Wszystkich Świętych.
Na placu przykościelnym rozpoczął się piknik. Po raz pierwszy połączony z wyścigiem rowerowym "Szlakiem bitwy nad Bzurą we wrześniu 1939 roku" z cyklu "Legia MTB Maraton". Dla rowerzystów niebiorących udziału w wyścigu zorganizowano rajd. Poza tym odbyły się konkursy i zabawy wojskowe, pokazy broni, wykład historyczny o działaniach wojennych w okolicy we wrześniu 1939 r., koncerty i poczęstunek żołnierską grochówką.