Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Tak" na zawsze

915 lat po śmierci niezwykłego pustelnika św. Brunona Kartuza pierwsze wieczyste śluby pustelnicze złoży ks. Leszek Niewiadomski, kapłan diecezji łowickiej.

W specjalnym liście zapraszającym wiernych na to wydarzenie ordynariusz diecezji napisał: "Jako wierni Diecezji Łowickiej mamy tę łaskę, że jeden z naszych kapłanów, ksiądz Leszek Niewiadomski, odkrył w sobie powołanie do bycia pustelnikiem. Mieszka on w Eremie Maryi Brama Nieba w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej. Kilka lat temu złożył czasowe śluby pustelnicze. Odsunął się od świata, wybrał drogę milczenia, oddał się modlitwie i pokucie. Praktykuje ewangeliczne rady czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Żyje według zaaprobowanej przez Kościół Reguły pustelniczej" - napisał ordynariusz. 

Ksiądz Leszek Niewiadomski urodził się 16 marca 1970 roku w Rawie Mazowieckiej. Święcenia kapłańskie przyjął 25 marca 1995 roku w Łowiczu z rąk bp. Alojzego Orszulika. Jest doktorem filozofii. Przez wiele lat jako kapłan cieszył się wielką estymą wśród kleryków (był wykładowcą w WSD w Łowiczu) i księży, dla których był nie tylko kompetentnym znawcą antropologii współczesnej, ale także autorytetem, w którym za słowami idzie konkretne życie, własne postawy, własne wybory. Wieczysta profesja ks. Leszka, jak podkreślił biskup, jest pięknym darem dla diecezji w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia i w 1050. rocznicę chrztu Polski.

Wieczystą profesję pustelniczą złoży eremita w Katedrze Łowickiej w sobotę, 1 października o godz. 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama