Nowy numer 43/2020 Archiwum

Horeb nowe otwarcie

- Nie możemy naszego Miasteczka Łowickiego zakończyć pobytem w Śledziejowicach. Myślę, że Pan Bóg, by nam tego nie wybaczył - mówił w Miasteczku Łowickim bp Andrzej F. Dziuba. Wszystkich zapraszamy do kontynuowania tego dzieła!

Przygoda z ŚDM dla diecezji łowickiej nie zakończyła się w Krakowie wraz z końcem lipca. Trwa dalej. I ma swoje nowe odsłony. 

Po powrocie z Krakowa natychmiast ogłoszono konkurs na nazwę dla nowego środowiska, które powstało w diecezji łowickiej podczas trzyletniego czasu przygotowań do spotkania z papieżem Franciszkiem. Młodzież wskazała jednoznacznie na Horeb!

Później odbyły się spotkania podsumowujące dotychczasowe prace Biura ŚDM oraz konsultacje z młodzieżą, na podstawie których została przygotowana propozycja przyszłego funkcjonowania środowiska.

Prezentację, plany działania w oparciu o nową strukturę organizacyjną wraz z harmonogramem działań przedstawiono biskupowi ordynariuszowi podczas spotkania z reprezentacją młodzieży.

Dziś już wiadomo, że dzień 12 września z pewnością przejdzie do historii diecezji - to wtedy młodzież usłyszała „tak” od biskupa na dalsze działania po ŚDM w diecezji łowickiej.

- Zaplanowaliśmy wspólnie pewne działania na najbliższy rok - mówi ks. Adam Bednarczyk, diecezjalny koordynator Horeb. - Jest to kilka wydarzeń, które mają sprawić, że środowisko zebrane wokół ŚDM nie rozpadnie się. Patrzymy też w przyszłość, w której chcielibyśmy stworzyć Diecezjalne Centrum Ewangelizacji. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że ci najważniejsi, najbardziej zaangażowani wyrazili swoją zgodę na dalsze działanie w diecezji. Czas pokaże, czy Pan Bóg jest również po naszej stronie - dodaje  ks. A. Bednarczyk.

Obecnie trwają prace nad statutem stowarzyszenia, dopracowywana jest struktura organizacyjna. Poszukiwani są wolontariusze. Oprócz działań organizacyjnych, przewidywane są także konkretne wydarzenia dla młodzieży. Najbliższe już w październiku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama