Nowy numer 39/2023 Archiwum

Poznaj, co mówi Bóg

We wspólnocie sióstr apostolinek w Skierniewicach w tym roku rozpoczyna się nowy cykl spotkań lectio divina wg Ewangelii św. Jana.

Lecio divina czyli Boże czytanie to dawny styl modlitwy z pierwszych wieków chrześcijaństwa, który od kilkudziesięciu lat przeżywa swój rozkwit w Kościele.

To metoda modlitwy Słowem Bożym, gdzie krok po kroku poznajemy znaczenie słów Ewangelii, a jednocześnie pozwalamy aby Ewangelia "czytała" nasze życie, czyli rzucała na nie nowe światło i Boże spojrzenie. Jest to indywidualne albo zbiorowe czytanie i rozważanie Pisma św. jako słowa Bożego, odbywające się w poddaniu Duchowi Świętemu i przechodzące w medytację, modlitwę i kontemplację. Korzeni lectio divina należy szukać w potrzebie uaktualniania znaczenia tekstów Biblii.

Siostry apostolinki zapraszają młodzież i dorosłych, każdego, kto pragnie rozpocząć lub pogłębić przygodę modlitwy Słowem Bożym. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu, w piątek o godzinie 20.00, w kaplicy sióstr przy ul. Nowobielańskiej 53 w Skierniewicach.

PC, kolejne na 18 lstopada, 16 grudnia, 13 stycznia, 17 lutego, 24 marca, 28 kwietnia i 19 maja.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast