Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kapłan pomoże starszym żyrardowianom

Prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński powołał pełnomocnika do spraw seniorów. Został nim ks. Janusz Włodarczyk.

Zarządzenie prezydenta weszło w życie 1 października. Zadaniem ks. Włodarczyka jest współpraca z organizacjami zrzeszającymi seniorów oraz instytucjami zajmującymi się problemami osób starszych. Ponadto będzie aktywnie uczestniczył w realizacji programu "Żyrardowska Karta Seniora". Ma także możliwość podejmowania interwencji w sprawach istotnych dla środowiska seniorów, należących do właściwości poszczególnych wydziałów, jednostek organizacyjnych lub spółek miejskich. Pełni również rolę konsultanta przy przedsięwzięciach, których realizacja może wpływać na poziom i jakość życia osób starszych.

Kontakt z ks. Włodarczykiem umożliwia Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych przy ul. Mireckiego 56, tel. 46 8581571 lub 46 8581566.

Ks. J. Włodarczyk jest doktorem socjologii i wieloletnim wykładowcą akademickim. W tym roku przeszedł na emeryturę. Przez ostatnie 21 lat był proboszczem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma