GN 24/2018 Archiwum

Rozpoczęli nowy rok formacyjny

Skierniewiccy Skauci Europy z I drużyny skierniewickiej rozpoczęli nowy rok formacyjny.

Inauguracja odbyła się w ogrodach parafii św. Jakuba Ap.  Pod wysokim klonem zostały rozstawione pochodnie. Spotkanie rozpoczęło się od złożenia ślubowania przez dwóch nowych zastępowych: Jana Żytyńskiego z zastępu „Żubr i Jan Napiórkowskiego z zastępu „Sokół”, po którym oba zastępy zaprezentowały swój okrzyk.

Po krótkiej przerwie rozpoczęła się oficjalna część z udziałem drużynowego Cezarego Krawczuka, oraz Dariusza Jarzębskiego, hufcowego rawskiego i księdza opiekuna Marcina Moksa. Na początku została odmówiona modlitw do Matki Bożej a później modlitwa Pańska, po której harcerze odśpiewali hymn pt. „Króluj nam Chryste”.

Kolejnym punktem inauguracji było przejście trzech wilczków do 1 drużyny skierniewickiej. Zastęp „Żubr” zasiliło dwóch nowych członków, a zastęp „Sokół” jeden.  O nowych harcerzach wiele ciepłych słów powiedział Łukasz Klepaczka, Akela Wilczków. Jako pamiątkę chłopcy otrzymali światełka, które mają być dla nich wsparciem w trudnych chwilach.

Później wszyscy skauci złożyli przysięgę wierności, a jeden z harcerzy Mateusz Popowski, złożył przyrzeczenie harcerskie. Po otrzymaniu błogosławieństwa skauci swojemu duchowemu opiekunowi złożyli życzenia urodzinowe. Na zakończenie kilka słów do harcerzy i ich rodziców skierował hufcowy rawski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma