Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → W albach i z cingulum

W albach i z cingulum przejdź do galerii

W niedzielę 16 października bp Andrzej F. Dziuba udzielił promocji lektorskiej drugiej grupie ministrantów.

Bp Andrzej F. Dziuba i kapłani w otoczeniu nowych lektorów  
Bp Andrzej F. Dziuba i kapłani w otoczeniu nowych lektorów
Marcin Kowalik /Foto Gość

Tydzień temu w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial promował 47 młodych mężczyzn, którzy chcą służyć przy ołtarzu, czytając słowo Boże. Tym razem w kaplicy seminaryjnej, podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej przez ordynariusza łowickiego bp. Andrzeja F. Dziubę, tego zaszczytu dostąpiło 51 ministrantów.

Obie grupy przeszły odpowiednią formację, za którą w pierwszej fazie odpowiedzialni byli ich proboszczowie. Podczas wakacyjnego kilkudniowego turnusu w WSD w Łowiczu zajmowali się nimi klerycy. Alumni i wicerektor ks. Piotr Kaczmarek czuwali nad odpowiednim przygotowaniem kandydatów na lektorów.

Tak, jak przed tygodniem, w Eucharystii uczestniczyli krewni i znajomi lektorów. Przybyli też kapłani z ich parafii. Kandydaci zjawili się z samego rana. Podczas posiłków mogli zaznać seminaryjnego życia, ale resztę czasu poświęcili przygotowaniom do ceremonii.

To kosztowało również sporo wysiłku kleryków, na których spoczywał ciężar organizacji całej uroczystości. Długo wyczekiwany moment przywdziania białej alby był ćwiczony do perfekcji. Przepasanie się cingulum dla niewprawnych rąk na początku nie było łatwe. Z pomocą alumnów trudności zostały pokonane.

Na twarzach lektorów już po ceremonii widać było radość. Ta udzieliła się ich bliskim. To do nich zwrócił się pod koniec Mszy św. bp Dziuba. - Jeszcze raz dziękuję rodzicom, rodzeństwu, rodzinom, przyjaciołom lektorów. Gratuluję szkołom, do których uczęszczają. Dziękuję również wszystkim kapłanom, naszemu seminarium - z księdzem wicerektorem i alumnami, którzy pomagali w przygotowaniach. Dziękuję katechetom, którzy okazali się dobrymi siewcami. Wszystkim z całego serca dziękuję. Obyście, drodzy lektorzy, jak najdłużej wytrwali w tej posłudze, a jednocześnie abyście potrafili tak oddziaływać na innych, że przyprowadzicie przynajmniej jednego następcę - mówił ordynariusz.

« ‹ 1 › »
Promocja lektorska w Łowiczu

Foto Gość DODANE 17.10.2016

Promocja lektorska w Łowiczu

​W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyła się 16 października promocja lektorska 51 ministrantów. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba.  
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

|

GOSC.PL

publikacja 16.10.2016 23:44

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP ANDRZEJ F. DZIUBA
  • PROMOCJA LEKTORSKA
  • WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE

Polecane w subskrypcji

  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
    • wychowanie
    • Karol Białkowski
    Mikołajki między darem a roszczeniem. Jak wychowywać dzieci do wdzięczności?
  • Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
    • Cykl „Gościa”
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Weź i czytaj
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X