Nowy numer 38/2023 Archiwum

Trzymaj kciuki na różańcu!

Pod tym hasłem w międzyborowskiej świątyni odbył się kolejny wieczór uwielbienia. Tym razem poświęcony był Maryi i św. Janowi Pawłowi II. Adoracja była wielkim dziękczynieniem za nawiedzenie parafii przez Jasnogórską Panią i za wszelkie dobra od Niej otrzymane, zwłaszcza za papieża Polaka.

W tematykę czuwania wiernych w parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie wprowadziły słowa św. Jana Pawła II, a także modlitwa, której nauczył nas Chrystus. Przy niezwykłym, bogatym akompaniamencie zespołu muzycznego zgromadzony tłum odmówił dziesiątkę Różańca. Nie zabrakło też momentów „sam na sam” z Jezusem. Niezwykła gra światła, muzyka, słowa świętego papieża sprawiły, że był to wieczór pełen emocji, wzruszenia, wspomnień i bliskości z Chrystusem i Jego Matką.

Fenomen międzyborowskich wieczorów uwielbienia tkwi w młodzieży, kapłanach i wszystkich osobach, które przyjmują Chrystusa jako swojego Pana i chcą pokazywać innym, że warto podążać Jego śladami. Zespół, który przybliża do Boga poprzez muzykę, jest bardzo rodzinny. Nie tylko dlatego, że tworzą go ludzie z jednej wspólnoty, z którą robią niezwykłe rzeczy. Członkowie zespołu to w dużej mierze rodziny, które podtrzymują i kontynuują wartości przekazywane w domu. Mają w tym ogromne wsparcie kapłanów - ks. Tomasza Stępniaka, który zawsze z radością przystaje na propozycje młodzieży i pomaga w ich realizacji, a także ks. proboszcza, który daje młodym możliwość rozwoju (w) parafii.

Ogromną radością dla międzyborowskiej młodzieży jest widok licznie zgromadzonych wiernych, którzy z utęsknieniem czekają na wieczory uwielbienia, adoracje, koncerty. To przykład na potężne działanie Pana Boga, który przyciąga tłumy do siebie.

Z pewnością to nie ostatni wieczór z Bogiem w Międzyborowie.

Adorację poprowadził zespół parafialny   Adorację poprowadził zespół parafialny
Archiwum parafii w Międzyborowie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast