Nowy numer 3/2021 Archiwum

Porządki na nekropoliach

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku na cmentarzach św. Stanisława i św. Józefa trwało wielkie sprzątanie zabytkowych grobów i mogił żołnierskich.

Tradycyjnie w akcję, która organizowana jest od kilkunastu lat pod hasłem: „Ocalić od zapomnienia”, włączyli się uczniowie skierniewickich szkół pod kierunkiem nauczycieli. Podczas sprzątania zgrabiono liście, oczyszczono z mchu i brudu kamienne pomniki.

Uczniowie na posprzątanych grobach zapalili znicze. Dzięki pracy uczniów, ale także wolontariuszy różnych grup i stowarzyszeń nazwiska zasłużonych dla miasta stały się czytelne.

Na cmentarzu św. Józefa w akcję sprzątania mogił żołnierskich włączyli się członkowie Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.

Opiekę nad cmentarzem św. Stanisława sprawuje Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic. Nagrobki są remontowane z pieniędzy zebranych podczas dorocznych kwest.

Również w tym roku 1 listopada na cmentarzach skierniewickich odbędzie się kwesta na ten cel. Kwestujących będzie można spotkać na cmentarzu św. Józefa i miejskim w godz. od 9 do 17 oraz na cmentarzu św. Stanisława w godz. od 9 do 12. Organizatorzy zachęcają do włączenia się do akcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama