Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zanim odwiedzisz groby bliskich

Dzisiaj Wszystkich Świętych. Tradycyjnie na cmentarzach odprawiane będą Msze św. i procesje z modlitwą za zmarłych. Przy największych nekropoliach wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Policja apeluje o ostrożność.

1 listopada ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba będzie przewodniczył dwóm Eucharystiom na cmentarzach w Rawie Mazowieckiej i Wiskitach.

Najpierw o 12.00 poprowadzi nabożeństwo oraz procesję na rawski cmentarz. Po nabożeństwie rozpocznie się Msza św.

Następnie uda się na cmentarz do Wiskitek. O 16.00 sprawować będzie Mszę św. w intencji zmarłych z rodzin hrabiów Łubieńskich i Sobańskich w rocznicę poświęcenia kaplicy grobowej przez kard. Stefana Wyszyńskiego. Bp Dziuba poświęci również odnowione tablice.

We Wszystkich Świętych biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Osial uda się do parafii pw. Narodzenia NMP w Sochaczewie. Na cmentarzu przy al. 600-lecia będzie przewodniczyć Mszy św. o 13.00. Eucharystię poprzedzi procesja z wypominkami, która rozpocznie się pół godziny wcześniej.

Zgodnie z tradycją Msze św. będą sprawowane także na innych cmentarzach. W Łowiczu na cmentarzu katedralnym o 10.00 i 12.00. Na drugiej łowickiej nekropolii Eucharystia rozpocznie się o 12.00. Sprawowana będzie w części należącej do parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

W Kutnie na cmentarzu parafialnym Msze św. sprawowane będą o 11.30 i 16.00. Natomiast na cmentarzu komunalnym w pobliskim Kuczkowie o 11.00.

 Na cmentarzu parafialnym przy ul. Kozietulskiego w Skierniewicach Msza św. za zmarłych z procesją i wypominkami zostanie odprawiona o 13.00.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama