Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wskocz w skórę świętego

Zbliżają się uroczystości ku czci patronki diecezji. Wszystkich diecezjan, a zwłaszcza dzieci, 11 listopada zapraszamy na uroczystość w strojach swoich ulubionych świętych i błogosławionych.

Zgodnie z tradycją, w Narodowe Święto Niepodległości w diecezji obchodzone będzie święto św. Wiktorii, patronki Łowicza i diecezji łowickiej. Wzorem lat ubiegłych poprzedzi je peregrynacja relikwii po parafiach Łowicza. Centralne uroczystości rozpoczną się w kościele Świętego Ducha w Łowiczu o godz. 10, skąd barwna procesja przejdzie najpierw na Stary Rynek, gdzie biskup ordynariusz i włodarze miasta zawierzą diecezjan i mieszkańców świętej Rzymiance. Po błogosławieństwie na cztery strony świata relikwiarzem z czaszką świętej w katedrze zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem abp. Józefa Michalika.

 

Zapraszając na uroczystości ku św. Wiktorii, podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy do wzięcia udziału w uroczystościach w stroju ulubionego świętego bądź błogosławionego. Kto wie, może wskoczenie w skórę świętego będzie impulsem do naśladowania jego życia? Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że spośród osób, które w przebraniu będą uczestniczyć w procesji z relikwiami patronki, a później także w Eucharystii, zostaną rozlosowane nagrody: albumy, powerbank, książki, koszulki z podobizną świętej, kubki, a także gadżety „Gościa Niedzielnego”. Jeśli strój jest zbyt trudny do własnoręcznego wykonania lub zdobycia, można przygotować duży atrybut, z którym dany święty czy święta są przedstawiani na różnych obrazach. Trzeba też pomyśleć o wstędze, na której zostanie napisane imię świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy