GN 24/2018 Archiwum

Spacery po nekropoliach przejdź do galerii

Przewodnicy PTTK oprowadzali łowiczan po miejscowych cmentarzach. W ten sposób podziękowali za hojność podczas kwesty na remont zabytkowych grobowców.

Tegoroczna zbiórka pieniędzy był 8. z kolei, natomiast spacery odbyły się po raz 7. Spacery, bowiem w Łowiczu są dwie duże nekropolie. W sobotę 5 listopada po cmentarzu katedralnym oprowadzał grupę zainteresowanych Zdzisław Kryściak. Następnego dnia na wędrówkę po cmentarzu "Emaus" zabrał chętnych Marek Wiśniewski.

Obaj przewodnicy PTTK dzielili się swoją wiedzą o wybitnych łowiczanach i mniej znanych mieszkańcach miasta, które obchodzi w tym roku jubileusz 880-lecia.

Przy okazji pokazali groby, które dzięki pieniądzom z kwest zostały odnowione. Spacery noszą wspólną nazwę: "Pokój ich cieniom..." od epitafium na jednym z grobowców cmentarza katedralnego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma