Nowy numer 25/2018 Archiwum

Przyjdź! Pomożesz walczyć

Magda, 17-letnia łowiczanka, zmaga się z chorobą nowotworową. W niedzielę 4 grudnia odbędzie się koncert charytatywny. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na leczenie nastolatki.

Młoda mieszkanka Łowicza przeszła już operację w Centrum Onkologicznym w Bydgoszczy i jest w trakcie chemioterapii. Dodatkowo podawany jest kosztowny lek, za który muszą zapłacić jej rodzice. Niestety koszt całej kuracja przekracza ich możliwości finansowe. Żeby im pomóc w niedzielę 4 grudnia o 20.00 w klubie "Pracownia" przy ul. Podrzecznej 20 w Łowiczu odbędzie się koncert charytatywny. Zagrają lokalni wykonawcy: Koniunktura, Good News Band oraz Mateusz Jagiełło. Podczas koncertu odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Magdy.

- Dramat Magdy jest tak wielki, że dla mnie aż trudny do uwierzenia. Z jednej strony młoda dziewczyna, nastolatka, która tak naprawdę dopiero wchodzi w dorosłe życie, z drugiej śmiertelna choroba. Dziewczyny w tym wieku marzą o fajnym chłopcu, o wymarzonej szkole, pięknej sukience. Nie chce nawet myśleć o czym może marzyć teraz Magda. Czy o tym by w ogóle żyć? Nie wiem… Wiem jedno, że ta dziewczyna ma jeszcze bardzo wiele do zrobienia, ma rodziców, ma przyjaciół, ma przed sobą wiele lat dorosłego życia i o to wszystko musi teraz walczyć. To co dla nas zwykłe, codzienne, normalne dla niej jest dzisiaj nieosiągalne. Pomóżcie stworzyć dla niej armię, dzięki której wygra tę walkę. Chodźcie, pomożecie walczyć - mówi Karolina, jedna z organizatorek koncertu.

Jego inicjatorką jest Agnieszka Kołaczek. Zwraca uwagę na dramat nie tylko Magdy, ale i jej rodziców. - Mam córkę w podobnym wieku do Magdy, rozumiem cierpienie jej rodziców, których zresztą bardzo lubię i szanuję, to wspaniali ciepli ludzie. To straszne co ich spotkało, Ci ludzie nie zasłużyli sobie na taki ogrom nieszczęścia. Apeluję do wszystkich łowiczan, przyjdźcie do nas, pomóżcie Magdzie wrócić do zdrowia, liczy się każda najmniejsza cegiełka. Razem możemy wiele zadziałać! - mówi pani Agnieszka
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma