Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Trzy ziarenka soli

W Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu odbyła się konferencja rejonowa dla księży. Omawiano m.in. zagadnienia nowego roku duszpasterskiego.

Sobota 26 listopada była drugim terminem, jaki mieli do wyboru kapłani diecezji łowickiej. Część zdecydowała się uczestniczyć w spotkaniu w poprzednią sobotę. Oba spotkania przebiegały według podobnego programu. Najpierw nabożeństwo w kaplicy seminaryjnej, potem obrady i dyskusja w auli.

Nabożeństwo poprowadził ks. Kamili Goc, referent Wydziału Nauki Katolickiej i Wydziału Duszpasterstwa kurii łowickiej. Swoją naukę oparł na przemówieniu papieża Franciszka podczas spotkania z seminarzystami, nowicjuszami i nowicjuszkami w auli Pawła VI 6 lipca 2013 roku. - Myślę, że trzy ziarenka soli - radość, więź przyjaźni i braterstwa, a także pozytywne nastawienie - nadają smak naszemu życiu, ale nadają też smak życiu innych ludzi, do których jesteśmy posłani każdego dnia - mówił ks. Goc.

W auli seminaryjnej ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba podzielił się z kapłanami swoimi przeżyciami z uczestnictwa w uroczystości w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, kiedy Kościół w Polsce przyjął Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. Prosił, żeby otoczyć księży, którzy nie mogli ze względu na stan zdrowia uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu.

Obrady poprowadził wikariusz generalny ks. Wiesław Wronka. W ich trakcie m.in. wykład "Fundamenty dobrego przygotowania do sakramentu bierzmowania" wygłosił ks. Zbigniew Paweł Maciejewski, kapłan diecezji płockiej. Jak powinno wyglądać to przygotowanie w świetle dokumentów Synodu Diecezji Łowickiej mówił ks. Sławomir Sobierajski, dziekan łęczycki. Omówienia nowego roku duszpasterskiego "Idźcie i głoście", który rozpocznie się w I niedzielę Adwentu podjął się ks. Bogdan Zatorski, dziekan białorawski. Obaj kapłani są również notariuszami kurii łowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy