Nowy numer 25/2018 Archiwum

Praktyki za więziennym murem

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach nawiązała współpracę z Zakładem Karnym w Łowiczu. Studenci kierunku bezpieczeństwo publiczne odbywać będą zajęcia w jednostce.

Sygnatariuszami podpisanego porozumienia są ppłk Krzysztof Sznicer, dyrektor ZK w Łowiczu oraz prof. nadzw. dr Daniel Stos, rektor PWSZ w Skierniewicach. Umowa jest ukoronowaniem współpracy między oboma podmiotami, która zaczęła się wiosną br. Wówczas studenci, skupieni w Kole Naukowym "Securus" pod kierunkiem dr. Alojzego Pilicha, gościli w łowickiej jednostce penitencjarnej zapoznając się m.in. ze specyfiką działalności zakładu karnego i systemem penitencjarnym w Polsce.

Umowa przewiduje m.in. wymianę doświadczeń i informacji praktycznych dotyczących problematyki penitencjarnej poprzez organizowanie wspólnych przedsięwzięć dydaktyczno-naukowych, wsparcie przez przedstawicieli Służby Więziennej, posiadających odpowiednie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu wybranych zajęć dydaktycznych na terenie łowickiej jednostki penitencjarnej.

Porozumienie przewiduje również realizowanie badań, studenckich praktyk zawodowych na terenie Zakładu Karnego. Dla samej jednostki ważne jest poprzez takie działanie kształtowanie pozytywnego obrazu Służby Więziennej jako formacji profesjonalnej i otwarcie współpracującej ze społeczeństwem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma