Nowy numer 2/2021 Archiwum

Królewna z krasnoludkami w Domu Kultury

W Żychlińskim Domu Kultury baśń braci Grimm "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" wystawił Amatorski Teatr Niewielki z Gąbina.

Amatorski Teatr Niewielki rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2015 r. Składa się z 21 osób w różnym wieku, które z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach, rozwijając swój talent. Działalność teatru jest kontynuacją tradycji „gąbińskiej sceny”. Już w okresie międzywojennym istniało tu bowiem Kółko Dramatyczne, którego działalność została wznowiona w czasach powojennych. W rolę m.in. królewny, krasnoludków wcielili się dorośli, którzy bardzo zaangażowali się w przedstawienie. Pracując nad inscenizacją baśni, spędzili wiele godzin na przygotowaniach do spektaklu, co dało wspaniały efekt końcowy.

Agnieszka Wichrowska, reżyser przedstawienia i instruktor teatralny, zadbała o najmniejsze szczegóły. Na występ, oprócz dobrej gry aktorskiej, złożyły się pomysłowa i kolorowa scenografia, odpowiednio dobrane rekwizyty, wspaniałe kostiumy i muzyka.

Niewykluczone, że również przy żychlińskim Domu Kultury powstanie koło, a nawet teatr, w którym swoją przygodę ze sceną rozpoczną zarówno dorośli, jak i dzieci. Goście z Gąbina przekonali publiczność żychlińską, jak wiele można osiągnąć, gdy połączy się z pasją determinację i talent. A. Wichrowska, która współpracuje z żychlińskim Domem Kultury, wyraziła chęć pomocy w stworzeniu grupy teatralnej w Żychlinie. Wszyscy chętni, otwarci na przygodę z teatrem, proszeni są o przybycie do ŻDK w piątek 9 grudnia o godz. 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama