powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
Jedna ze scenek ukazujących zbawcze działanie Jezusa  
Jedna ze scenek ukazujących zbawcze działanie Jezusa
Marcin Kowalik /Foto Gość

Grzechy poszły z dymem przejdź do galerii

Wieczór Chwały w Suserzu. Ambasadorowie Światowych Dni Młodzieży nie spoczęli na laurach. Dalej głoszą radosną nowinę o Bożej miłości.

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

|

GOSC.PL

dodane 11.12.2016 11:40
0

Późna pora nie odstraszyła wiernych. Wieczorem 10 grudnia do sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Suserzu przybyli nie tylko miejscowi parafianie. Ponad 100 minut spędzone w kościele i… poza nim zapadnie im na długo w pamięci.

Sprawcami "zamieszania" była grupa młodych ludzi. To trzeci Wieczór Chwały w Suserzu. Pierwszy zachęcał do otworzenia swoich serc na Chrystusa, drugi podkreślał Bożą miłość do człowieka.

Tym razem młodzieży zależało na ukazaniu, że tylko Jezus jest w stanie wyrwać człowieka z niewoli grzechu. - To kontynuacja kerygmatu. Bodźcem były dla nas rekolekcje "Młodzi na Maxa" - mówi Monika Wesołowska-Obszyńska.

Te rekolekcje organizowane były podczas ferii zimowych w diecezji łowickiej. Jednym z celów była duchowa formacja przed Światowymi Dniami Młodzieży. Pani Monika została ambasadorką ŚDM. Tego zadania podjął się również Cezary Obszyński, jej mąż.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przeszły już do historii, ale małżonkowie nie potraktowali lipcowego wydarzenia jako końca swojej posługi. Nadal chcą nieść przesłanie Ewangelii innym.

Wsparcie okazali im ks. Jerzy Czarnota, kustosz sanktuarium i proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Suserzu, schola z organistą Michałem Lenartem, oraz grono młodzieży, a także dorosłych.

Trzeci Wieczór Chwały był bardziej dynamiczny od poprzednich. Oprócz pieśni wielbiących Boga, czytania fragmentów Pisma świętego i opowiadań z przesłaniem, składał się ze scenek. Ich tematem był grzech, który zniewala człowieka i zbawcze działanie Chrystusa.

Między innymi  do krzyża zostały przybite kartki, na których wierni napisali: "Jestem grzesznikiem” wraz ze swoimi grzechami. Zostały później spalone w ognisku przed świątynią. Te gesty ukazywały oczyszczenie człowieka z grzechów wyznanych w czasie spowiedzi.

Kulminacyjnym punktem wieczoru była adoracja Najświętszego Sakramentu. Po niej ks. Czarnota udzielił wiernym błogosławieństwa, idąc z monstrancją przez kościół.

1 / 1
Wieczór Chwały w Suserzu

Foto Gość DODANE 11.12.2016

Wieczór Chwały w Suserzu

​W sobotę 10 grudnia w sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Suserzu odbył się Wieczór Chwały. Schola śpiewała pieśni wielbiące Boga, czytane były fragmenty Pisma świętego oraz opowiadania z przesłaniem. Były również scenki o grzechu, który zniewala człowieka i o zbawczym działaniu Chrystusa. Na koniec adorowano Najświętszy Sakrament.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • SUSERZ
  • WIECZÓR CHWAŁY

Polecane w subskrypcji

  • Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE