W regionie odbyły się obchody 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Oddano hołd ofiarom tego okresu.
Tak było m.in. w Łowiczu. 13 grudnia złożono kwiaty przed tablicą pamiątkową przy wejściu do Zakładu Karnego, w którym byli internowani działacze "Solidarności" z Mazowsza i ziemi łódzkiej. Wiązanki kwiatów i zapalone znicze delegacje związkowców zostawiły również pod pomnikiem na skwerze Solidarności i obelisku upamiętniającym bł. ks. Jerzego Popiełuszkę przy kościele oo. pijarów.
Wieczorem w bazylice katedralnej sprawowana była Msza św. w intencji ofiar stanu wojennego. W Eucharystii wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu, szefowie podregionów Łowicz i Skierniewice NSZZ "Solidarność", poczty sztandarowe różnych oddziałów związku, kolejarzy i szkół.
- 35 lat temu szczególna ciemność ogarnęła naszą ojczyznę. Wydawało się, że wtedy zgasła nadzieja, która wcześniej rozpaliła ludzkie serca przez powstanie "Solidarności". I choć noc trwała - była rzeczywiście ciemna i bolesna - to Pan Bóg w swoim miłosierdziu przywrócił światło nadziei, a wraz z nią dał nowe życie i wolność. Za to Go uwielbiamy - mówił główny celebrans ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej.
W Kutnie uroczystości rozpoczęły się w samo południe pod pomnikiem Ulotka. W obchodach wzięli udział m.in. prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz starosta kutnowski Krzysztof Debich. Następnie w siedzibie starostwa odbył się panel edukacyjno-artystyczny "Koniec marzeń o wolności." Zaprezentowano również okolicznościową wystawę.
O 16.00 w pobliskim sanktuarium maryjnym w Głogowcu sprawowana była Msza św. w intencji prześladowanych opozycjonistów. Wielu z nich w tym miejscu znajdowało schronienie. Po Eucharystii złożono kwiaty pod pomnikiem Solidarności na placu pielgrzymkowym. Kutnowskie obchody zakończył występ artystyczny "Zapalmy światło wolności" w Państwowej Szkole Muzycznej.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego kwiaty złożono przed tablicą pamiątkową na skwerze NSZZ Solidarność przy ratuszu w Sochaczewie oraz pod tablicą ks. J. Popiełuszki, wmurowaną w ścianę kościoła parafii św. Wawrzyńca. Hołd ofiarom stanu wojennego oddali m.in. burmistrz Piotr Osiecki, starosta Jolanta Gonta oraz delegaci sochaczewskich zakładów pracy, w których działają struktury "Solidarności".
W Żyrardowie, w kościele św. Karola Boromeusza, odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji ojczyzny. Po Eucharystii zebrani w świątyni przeszli na skwer Solidarności, gdzie pod pomnikiem "Droga Polski ku Wolnym Narodom" oddano hołd prześladowanym i internowanym działaczom związku.