GN 28/2018 Archiwum

Wigilia bez podziałów

Samorządowcy z regionu, przedstawiciele administracji i instytucji publicznych, przedsiębiorcy, harcerze oraz reprezentanci Kościołów chrześcijańskich na czele z abp. Markiem Jędraszewskim spotkali się na spotkaniu wigilijnym.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Urzędy Marszałkowski, Wojewódzki i Miasta Łodzi. Życzenia zebranym oraz mieszkańcom złożyli marszałek Witold Stępień, wojewoda Zbigniew Rau i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. – Niezależnie, jakich wyborów dokonujemy, na jakie manifestacje chodzimy, życzę, żebyśmy odnaleźli ducha betlejemskiej stajenki – mówił podczas spotkania Z. Rau.

Podczas wigilii z koncertem kolęd wystąpił Chór Dziecięcy Miasta Łodzi pod dyrekcją Waldemara Stryka. Wojewodzie, marszałkowi i prezydent Łodzi harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju. Zgodnie z tradycją, goście połamali się opłatkiem, który poświęcił abp Jędraszewski. To ostatnia taka uroczystość, w której brał wziął metropolita łódzki. W styczniu obecny pasterz łódzkiego Kościoła obejmuje archidiecezję krakowską. Składając życzenia, hierarcha podziękował za wszelkie dobro, którego podczas swojej posługi doświadczył. Zapewnił tez o modlitwie. Świąteczne życzenia złożyli także abp Szymon Romańczuk, ordynariusz diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, oraz bp Jan Cieślar z Kościoła ewangelicko-augsburskiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma