Nowy numer 4/2021 Archiwum

Przy opłatku wspominali ŚDM

W Międzyborowie rodziny, które w lipcu przyjęły pielgrzymów z Włoch, spotkały się przy wigilijnym stole, by powspominać wakacyjne wydarzenia i złożyć sobie świąteczne życzenia.

Święta to czas miłości, radości, pokoju i rodzinnej atmosfery. W tym roku podczas Światowych Dni Młodzieży pokazaliśmy, że jesteśmy narodem nie tylko gościnnym i przyjaznym, ale przede wszystkim rodzinnym.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną przez ks. Tomasza Stępniaka. Następnie zgromadzeni członkowie „Rodzin ŚDM” przy wspólnym stole dzielili się opłatkiem, składali serdeczne życzenia, śpiewali kolędy i z radością opowiadali, co słychać u „ich” włoskich przyjaciół. Mnóstwo historii, które wydarzyły się podczas kilkudniowego pobytu, przerodziło się w piękne wspomnienia na długie lata. Niektórzy przypominali sobie także swój pobyt we Włoszech podczas Światowych Dni Młodzieży w 2000 r. W trakcie spotkania wyświetlono także filmy – dzieło wolontariuszy ŚDM, które pokazały, jak przebiegały Dni w Diecezji oraz czas spędzony w Miasteczku Łowickim pod Krakowem. Wszyscy, którzy przyjęli pielgrzymów w lipcu, otrzymali drobne upominki będące podziękowaniem za ich pomoc i ciepłe przyjęcie Włochów.

To niezwykłe, że mimo upływającego czasu, odległości dzielącej Międzyborów od Perugii, zarówno Włosi, jak i nasi rodacy pamiętają o sobie, utrzymują kontakt i tworzą jedną wielką polsko-włoską rodzinę ŚDM. Być może do tej „mieszanki” za niecałe 3 lata dołączą także przyjaciele z Panamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama