Nowy numer 25/2018 Archiwum

Statuetki za kolędy

Po raz 4. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Skierniewicach zorganizował Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Hej, kolęda, kolęda...".

Konkurs zorganizowano kinoteatrze „Polonez”. Poza starymi, tradycyjnymi kolędami i pastorałkami, uczestnicy wykonali także kilka nowych utworów opowiadających o Bożym Narodzeniu. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych utworów była kolęda „Mario, czy już wiesz”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz z gimnazjów z miasta.

Mali artyści wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: klas I–III, IV–VI szkół podstawowych oraz gimnazjów.

– W finale zaśpiewali najlepsi z najlepszych – powiedziała, podsumowując konkurs, Danuta Zglińska, członkini jury. – Poziom był wysoki. Werdykt jest naszą subiektywną oceną, kłóciliśmy się, bo nie było łatwo wybrać najlepszych wykonawców – dodała.

W kategorii klas I–III szkoły podstawowej, decyzją jury, pierwsze miejsce przypadło Mai Milczarek, drugie – Piotrowi Nowakowi, a trzecie – Hani Wojciechowskiej. W kategorii IV–VI SP laureatami zostali Liwia Cheichman – I miejsce, Michał Gołębiowski – II i Wiktoria Zjawiska – III. Wśród gimnazjalistów palma pierwszeństwa przypadła Dawidowi Lange. II miejsce wyśpiewała Daria Koper, a III – Alicja Baran.

Wszyscy uczestnicy konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy, zaś laureaci – okolicznościowe statuetki oraz nagrody.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma