GN 3/2021 Archiwum

Emmanuel - Bóg z nami

Wzorem lat ubiegłych pasterz diecezji bp Andrzej F. Dziuba skierował swoje życzenia świąteczne do Czytelników "Gościa Łowickiego".

"Pójdźmy do Betlejem" (Łk 2,15), bo tam "Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany" (Iz 9,5). Przecież z miłości do nas przyszedł i stał się człowiekiem, byśmy w Nim rozpoznali oblicze Boga. Jest to oblicze Boga, który ukochał człowieka i czeka na odpowiedź, która winna być godna człowieka, czyli pełna miłości. Okazywana miłość musi mieć konkretne przejawy: dobre słowo, życzliwy uśmiech, pomoc materialną czy w przemianie serca.

Oto bowiem światłość Pańska już jest pośród nas, bo "Bóg jest światłością" (1 J 1, 5). Świętujmy godnie Boże Narodzenie i nasze odrodzenie w Jezusie Chrystusie. On wprowadził nas do życia w łączności z Bogiem i do więzi z wszystkimi, którzy przez chrzest zanurzający w Jezusie Chrystusie stali się braćmi i siostrami.

Niech Święta Bożego Narodzenia uświadomią nam jeszcze raz: "Bóg się rodzi, moc truchleje, Pan niebiosów obnażony…". To są słowa i uczucia naszej radosnej zadumy nad prawdą wejścia Boga między ludzi. Obyśmy nie tylko "znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę leżące w żłobie" (Łk 2, 16), ale zwłaszcza w naszych sercach. W Nim  "ukazała się dobroć i miłość Zbawiciela, naszego Boga, dla ludzi" (Tt 3, 4).

Dni radości Bożego Narodzenia niech zbliżają ludzi do Boga i między sobą. Ta wyjątkowa Maleńka Miłość jest dla nas nadzieją ku odkryciu w blaskach pokoju prawdy, iż Bóg naprawdę jest miłością (por. 1 J 4, 8. 16).

Jezusa z Betlejem przyjęliśmy do serca jako naszego Króla i Pana. Poddając się Jego królewskiej miłości, która dziś objawia się nam w tajemnicy narodzenia, a potwierdzi w paschalnej tajemnicy krzyża i zmartwychwstania. "Tak bowiem Bóg umiłował świat, że dał swojego Jednorodzonego Syna, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, lecz miał życie wieczne" (J 3, 16). Motywem przyjścia na świat Syna Bożego była więc miłość Boga.

Drodzy Czytelnicy "Gościa Niedzielnego" i Przyjaciele przyjmijcie na Święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok 2017, od Betlejemskiego żłóbka, dar pasterskiego błogosławieństwa: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama