Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pobożnie i wystrzałowo

Przełom starego i początek nowego roku diecezjanie spędzą w bardzo różny sposób i w różnych miejscach: w teatrze, na salach balowych, prywatkach i przed ratuszem. Większość osób ostatniego dnia roku uczestniczyło w Eucharystiach połączonych z nabożeństwami pokutno-błagalnymi.

Msze św. na zakończenie roku odbywały się w większości parafii. Nie inaczej było w rawskiej parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Bezpośrednio po Mszy św. grupa wiernych wraz z ks. proboszczem Konradem Świstakiem udała się na koncert sylwestrowy „Straussowy zawrót głowy” do Teatru Wielkiego w Łodzi. – W taki sposób wieczór sylwestrowy spędzamy już po raz piąty. Wychodzimy z założenia, że na prywatkę można pójść zawsze, a w teatrze wieczór ten jest niezwykły – podkreśla ks. Świstak.

Wierni z Rawy Mazowieckiej Sylwester spędzają w Teatrze Wielkim w Łodzi   Wierni z Rawy Mazowieckiej Sylwester spędzają w Teatrze Wielkim w Łodzi
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość
Do wspólnej zabawy pod gołym niebem mieszkańców zaprosili włodarze m.in. Skierniewic, Łowicza, Kutna, Żyrardowa. W Skierniewicach na scenie w rynku o 22.00 pojawi się zespół Dennis, który zaśpiewa swoje największe hity ostatnich lat: "Marzenie", "Po prostu Ty", "Miłość i łzy" czy "Zimny drań". Od 23.00 scena będzie należała do zespołu Freaky Boys. O północy mieszkańcy przywitają nowy rok, wznosząc toast wspólnie z władzami miasta. Nie zabraknie również pokazu sztucznych ogni oraz życzeń. Dalszą imprezę poprowadzą Prisonersi z popularnego programu „Mam Talent”, imitujący zbiegłych osadzonych w Alcatraz w programie „Prisoners Show”. W klubowym klimacie skierniewiczanie pozostaną aż do białego rana.

Na sylwester przed ratuszem zaprosił mieszkańców także burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński. Włodarz miasta tradycyjnie tuż przed północą złoży mieszkańcom noworoczne życzenia. Sylwestrowe spotkanie uświetni pięciominutowy pokaz fajerwerków. Miejska zabawa sylwestrowa w Łowiczu rozpocznie się o 23.30. Z okien ratusza zabrzmią wtedy największe przeboje mijającego roku. Po życzeniach i fajerwerkach znów będzie można posłuchać dyskotekowych szlagierów. Spotkanie na starówce zakończy się pół godziny po północy.

W Kutnie na mieszkańców czeka też wiele atrakcji. Zabawa rozpoczyna się o 23.00 na placu Piłsudskiego. W programie m.in. pierwszy w Kutnie pokaz videomappingu, polegający na rozświetleniu obiektów architektonicznych oraz ich elementów za pomocą światła z projektora. Tłem dla pokazu o 23.50 i 0.30 będzie budynek kutnowskiego Urzędu Miasta, który na czas prezentacji stanie się obiektem multimedialnego show. Kutnianie obecni na placu Piłsudskiego obejrzą także pokaz fajerwerków.

Także w Żyrardowie nie zabraknie dobrej zabawy i pokazu fajerwerków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama